provse.in.ua на Facebook

БЕЗПЕКА ДИТИНИ У БАСЕЙНІ

Плавання для немовлят під наглядом дорослих – це цілком безпечно, але все ж потрібно дотримуватись правил поведінки у басейні:

  • До і після заняття потрібно приймати душ. Особливо ретельно слід помити дитину після басейну. Також варто намастити дитину зволожуючим кремом, так як хлор у воді дуже пересушує шкіру.
  • Обов’язково вдягайте гумові тапочки на себе і на дитину, щоб не підчепити грибок.
  • Вдягайте шапочку для купання на себе і на дитину.
  • Не дозволяйте дитині бігати у роздягалці і біля басейну, підлога може бути слизькою.
  • Завжди тримайте дитину у полі зору.

Чистота басейну

Зверніть увагу на чистоту приміщення, на наявність грибку на стінах, якщо плитка слизька і з цвіллю, можливо, краще звернути увагу на інший басейн. Якщо вода сильно пахне хлором – це свідчить про погану очисну систему басейну. Чиста хлорована вода не має різкого запаху, він утворюється внаслідок взаємодії хлору з брудом. Тому потрібно відвідати душ безпосередньо перед заняттям. У басейні повинна бути хлорована вода – це означає, що вода продезінфікована.

Додаткові плавзасоби для дитини

Зараз популярними для немовлят є надувні круги, що вдягаються на шию. Тоді дитинка плаває самостійно вже з місячного віку. Але насправді такі круги є не дуже безпечними, так як дуже велике навантаження йде на слабкий шийний відділ хребта. Малюк активно рухається у воді, перевертається з спинки на живіт, а усе навантаження йде на шийку. Дитинка може різко порухатись і зробити мікротравму. Тому краще підтримувати немовля у воді руками, а не використовувати такий круг, хоча б до тримісячного віку, доки шия не окріпне і малюк не почне впевнено тримати голівку.

Для доросліших дітей за 10 хв до кінця заняття у басейні інструктор може дозволити вдягнути нарукавники і поплавати самостійно. Все заняття в нарукавниках проводити не варто, так як дитина відчуває себе дуже безпечно і впевнено у них, їй здається, що вона вже сама навчилась плавати і чудово тримається на воді. Тому це може бути небезпечно, коли дитина опиниться у воді без нарукавників.

Також не варто вдягати на дитину надувний круг, оскільки вона може ненароком перевернутись ногами до гори, а винирнути з води у такому положенні мала дитина не зможе, та й дорослому це досить складно. Тому залишати дитину плавати самостійно у плавзасобах, закріплених навколо поясу, небезпечно.

До п’ятирічного віку найбезпечніше заняття для дитини у басейні – це заняття поруч з мамою і під наглядом досвідченого інструктора. Після п’яти років дитина вже може займатись без мами, але під наглядом інструктора з плавання.

Корисні поради

Якщо дитина ненароком вдихнула воду і закашлялась, притисніть її міцно до себе і пострибайте на місці, щоб вода вийшла з кашлем. Не стукайте дитину по спині, тоді частки води можуть осісти в легенях.

За годину до плаванням дитину не треба годувати, винятком є немовлята, які їдять грудне молоко за вимогою. 

Якщо у дитини чутлива шкіра і Ви боїтесь подразнень, перед заняттям намастіть чутливі ділянки шкіри малюка дитячим кремом з вмістом цинку (можна використати крем під підгузник). Він створить бар’єр на шкірі. Після заняття ретельно помийте дитину дитячим милом і намастіть зволожуючим кремом. Якщо після басейну з’явився висип – зверніться до дерматолога і педіатра.

Привчайте дитину до води поступово, не силуйте її, допоможіть їй освоїтись через гру. Будьте впевненими у воді і тоді малюк також почуватиметься спокійно і впевнено.