provse.in.ua на Facebook

ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ: СВОЇМИ РУКАМИ ЧИ З БАНОЧКИ

Сьогодні полиці супермаркетів майорять різноманіттям кольорових баночок з дитячим харчуванням. Сучасні фірми пропонують весь спектр продуктів, необхідних для повноцінного харчування малюка. Це і фруктові та овочеві пюре, соки, кисломолочні продукти, м’ясні консерви  тощо. На кожній баночці вказано вік дитини, з якого можна водити той чи інший продукт.

Баночка – це зручно. Купив, відкрив, підігрів – і перший прикорм готовий. Не потрібно витрачати зайвий час на приготування кількох чайних ложок пюре. До того ж, виробник запевняє, що продукт був приготований з екологічно чистих компонентів за технологіями, що зберігають усі корисні речовини. Баночне харчування може бути додатково збагачене вітамінами та мінералами на виробництві.

Купуючи такий продукт, обов’язково варто перевірити цілісність упаковки і дату виробництва. Кришка має бути ввігнутою всередину, а не здутою. При відкриванні банки повинен почутись характерний хлопок – це свідчить, що продукція свіжа і безпечна.

При виборі «баночного» дитячого харчування, потрібно віддавати перевагу перевіреним фірмам-виробникам і уважно читати склад. Хоча, дитяче харчування підлягає високому контролю, бувають випадки порушення технології виробництва. Або виробник може захопитись додаванням зайвих компонентів у харчування, що здешевлюють виробництво, таких як соя у м’ясному пюре, чи цукор у фруктовому.

Відповідно, продукція перевірених фірм коштує недешево. Тому, вибір прикорму з банки залежить безпосередньо від фінансових можливостей родини.

Основні плюси готового дитячого харчування:

  • Продукція вироблена з екологічно чистої сировини;
  • У консервах багатший вітамінно-мінеральний склад ніж у домашньому харчуванні;
  • Консистенція відповідає віковим потребам дитини;
  • Овочеві і фруктові пюре завжди доступні навіть не в сезон;
  • Баночка – це швидко і зручно.

А як щодо прикорму, приготованого власноруч. Кожна любляча мама прагне всього якнайкращого для свого малюка. Тому повинна відповідально поставитись до вибору продуктів, з яких хоче приготувати прикорм. Найкраще – це перевірені овочі та фрукти, про походження яких точно відомо. Кабачок, який зазвичай слугує першою стравою малюка, овоч не примхливий і у сезон росте і без спеціальних добрив. Якщо є власний город чи сад – це чудово. Якщо ні – добре, коли є перевірені люди, які займаються сільським господарством. Овочі та фрукти з супермаркету краще не купувати. Це, переважно, фермерська продукція, яка була оброблена хімічними речовинами.

Готування прикорму своїми руками з перевірених якісних продуктів – це безпечно і доступно. Тут точно немає консервантів, солі чи цукру, їжа свіжо приготована, а не стоїть у баночці рік на полиці супермаркету. Готування овочів на пару також збереже максимум користі. До того ж, організм малюка познайомиться з продуктами, які для нього рідні і які він буде споживати усе своє життя.

Варто робити запаси сезонних овочів та фруктів і заморожувати їх, щоб малюк зміг їсти корисні продукти і в холодну пору року.

Для першого м’ясного прикорму варто обрати індичку або кролика, зробити фарш і порційно заморозити його. Ви точно будете знати, що власноруч приготований фарш не містить зайвих добавок і солі. Якщо не вдалось знайти перевірене м'ясо, тоді треба віддати перевагу м’ясному пюре в консервах. Але, потрібно уважно вивчити склад, перевірити цілісність баночки і обрати перевірену фірму-виробника.

Кисломолочні продукти промислового виробництва, такі, як домашній сир чи кефір, мають потрібну консистенцію і зручні у використанні. Проте, завжди є ризик недотримання умов транспортування та зберігання продукції. Тому,існують рецепти, як приготувати домашній сир для прикорму власноруч.

Насправді, приготування прикорму власноруч – це приємні клопоти, які не займають багато часу. А якщо є пароварка і блендер – це справа кількох хвилин: помити, скласти в пароварку, виставити таймер, збити блендером.

Годувати малюка з баночки зручно, коли немає можливості приготувати їжу власноруч. Наприклад, подорожуючи в поїзді чи в авто, на відпочинку за містом тощо.

Насправді, кожен обирає той шлях, який йому по душі. Тому, годувати дитинку з баночки чи приготувати їжу своїми руками – вирішувати тільки Вам.