provse.in.ua на Facebook

КАШІ ДЛЯ СХУДНЕННЯ: ТОП-3

Одним із базових елементів здорового харчування при схудненні є каші. Каша може бути самостійною стравою, а може бути гарніром до м’яса, риби чи птиці. Але яка низькокалорійна каша підходить для схуднення і допоможе спалити жир?

Кожна каша містить складні вуглеводи, на їх переробку організм витрачає більше енергії. Каші дають відчуття ситості і після них довго не хочеться їсти. На відміну від простих вуглеводів, що містяться в солодких фруктах, кондитерських виробах, цукерках. Вони швидко засвоюються, і ми знову починаємо відчувати голод.

Каша вважається дієтичною, якщо приготована на воді. Без додавання молока, масла, цукру і навіть солі. Щоб покращити смак такої прісної страви, до каші можна додати сухофрукти, ягоди, несолодкі фрукти. Тоді їсти її буде приємніше.

Каша багата на клітковину, що допомагає очистити кишечник. Вона діє як «щітка», що вимітає з організму все сміття. Клітковина не перетравлюється, але при цьому допомагає знизити апетит, понизити рівень глюкози в крові і сприяє схудненню.

Існує багато різних круп, але серед них є такі, що краще спалюють жир, а є такі, що не допоможуть схуднути. Як обрати? Всі каші відрізняються між собою за такими показниками: рослинний білок, кількість макро- і мікроелементів, кількість вітамінів, особливо групи В, склад амінокислот. Чим різноманітніший склад, тим корисніша каша.

ТОП-3 корисних каш для схуднення:

  • гречана каша;
  • вівсяна каша;
  • перлова (ячмінна) каша.

Гречка – лідер по користі серед інших каш. Це низькокалорійна каша, що містить широкий комплекс амінокислот, високий рівень рослинного білка (13 грамів), жири, вуглеводи, залізо та мідь, що беруть участь у кровотворенні і є профілактикою анемії.  Фосфор і калій покращують стан кісток і зубів. Вітаміни групи В зміцнюють нервову систему. Гречка очищає печінку від токсинів, допомагає знизити рівень холестерину. Гречана каша широко використовується у дієтах для схуднення.

Почесне місце у трійці лідерів займає вівсянка, яка також має широкий комплекс амінокислот, вітамінів, макро- і мікроелементів. Вівсяна каша лише трошки поступається гречаній за вмістом рослинного білку – 11,9 грамів. Особливістю вівсянки є високий рівень клітковини, що зв’язує холестерин в організмі. Вівсяна каша багата на антиоксиданти, регулює роботу кишечника і виводить токсини з організму. Вівсяна каша відмінно підійде для людей, що прагнуть позбутися зайвої ваги.

Перлова каша – це потужний антиоксидант з високим вмістом селену. Рослинний білок присутній у кількості 9,3 грамів. Ця каша сприяє пониженню холестерину в судинах. Провітамін А, що міститься у перловці, збільшує опірність слизових оболонок до вірусів, підвищує імунітет. Незамінна амінокислота лізин, яка присутня у каші, підтримає здоров'я серця, потрібна для відновлення пошкоджених тканин, береже кришталик ока, сприяє виробленню колагену, який попереджає виникнення зморшок.

Окрім трійки каш-лідерів у боротьбі з зайвою вагою, до свого раціону також можна включити такі каші для схуднення: пшенична (з твердих сортів), пшоняна, каша із насіння льону. Ці крупи також багаті на клітковину, низькокалорійні і містять багато корисних для організму речовин.

Окрему увагу слід приділити насінню льону. Насіння льону на 40% складається з клітковини, що нормалізує перистальтику кишечника. До того ж це джерело Омега-3. Лляна каша – це високобілковий продукт, вміст білка становить 30%. Також це джерело вітамінів групи В. Льон містить рослинний гормон лігнін, який запобігає виникненню ракових клітин і корисний для нирок і сечостатевої системи.

Важливо пам’ятати, що самі корисні каші – це каші із цільнозернових круп. У кашах світлого кольору найменше корисних речовин. Вся корисна клітковина міститься в оболонці крупи, тому очищенні крупи стають джерелом швидких вуглеводів і не сприяють схудненню.

Як правильно приготувати кашу?

При довгій варці кількість корисних речовин зменшується. Щоб каша допомогла схуднути, час її варіння має бути мінімальним. Крупу звечора слід залити кип’ятком в пропорції 1:2, а зранку додати необхідну кількість води, довести до кипіння і вимкнути вогонь, залишити під кришкою до готовності.

Шкідливі каші

До каш, які не сприяють схудненню, можна віднести манну кашу і білий рис.

Манна каша – це пшенична крупа, очищена від оболонки, де містяться всі корисні мікроелементи, вітаміни і клітковина. Все, що залишається – це крохмаль і білок. Манка – це, по суті, борошно. До того ж споживання манки перешкоджає засвоєнню кальцію.

Білий рис також очищений від оболонки, це джерело швидких вуглеводів. Для того, щоб рис приносив користь, варто віддати перевагу бурому або дикому рису.