provse.in.ua на Facebook

ЛЛЯНА ОЛІЯ: КОРИСТЬ ОЛІЇ ДЛЯ ЧОЛОВІЧОГО ЗДОРОВ’Я

Чи відомо Вам, що олія з насіння льону – це лідер по вмісту поліненасичених жирних кислот Омега-3.  Рівень Омега-3 у лляній олії в 2 рази перевищує їх вміст в риб’ячому жирі. Лляна олія на 60% складається із Омега-3, на 16% із Омега-6 і на 10% із Омега-9.  Серед усіх олій Омега-3 можна знайти тільки у олії з насіння льону.

Омега-3 – це будівельний матеріал для клітинних мембран мозку, нервової системи. Відповідає за здоров’я серцево-судинної системи, а також за еластичність судин і здоров’я сітківки ока. Ці кислоти є незамінними, оскільки організм людини їх сам не виробляє.

Лляна олія має багатий вітамінно-мінеральний склад, що благотворно впливає на чоловіче здоров’я:

  • вітаміни групи В (В1, В2, В3, В5, В6, В9);
  • вітаміни А, Е;
  • магній, фосфор, мідь, марганець, кальцій, залізо, калій, цинк;
  • Омега-3, Омега-6 та Омега-9.
  • лігнін - рослинний гормон, який запобігає виникненню ракових клітин.

Користь лляної олії для чоловічого здоров’я

Високий вміст поліненасичених жирних кислот підвищує еластичність судин, що в свою чергу впливає на кращу циркуляцію крові. Таким чином кров максимально наповнює статевий орган, що гарантує ерекцію.

Вітаміни групи В і магній, що є у складі лляної олії, позитивно вливають на психо-емоційний стан, знижують стрес, нормалізують сон.  Адже відомо, що стрес і втома – головні  вороги чоловічої сили.

Льон сприяє виробленню тестостерону в чоловіків. Лікарі рекомендують використовувати цілющі властивості олії льону при запальних процесах в статевих органах, поганій якості сперми, передчасній еякуляції і проблемах з еректильною функцією.

Регулярне споживання лляної олії зменшує ризик тромбоутворення в судинах і є профілактикою таких хвороб, як інсульт, інфаркт, ішемічна хвороба серця.  За рахунок регулювання рівня холестерину в крові відбувається профілактика атеросклерозу.

Лляна олія підвищує імунітет і діє як антиоксидант. Має жовчогінну дію, тому при наявності каміння у нирках і жовчному, лляну олію потрібно вживати з обережністю!

Олія льону нормалізує роботу органів ШКТ, має ранозагоюючі властивості і допомагає відновлюватись печінці.

Доведено, що ця олія має антиканцерогенні властивості і є профілактикою раку простати і прямої кишки. Знижує активність аденоми простати.

Лляна олія допомагає попередити цукровий діабет, оскільки льон нормалізує рівень цукру в крові і підсилює дію інсуліну.

До широкого переліку властивостей, що благотворно впливають на організм, можна додати, що лляна олія володіє терапевтичним ефектом при захворюваннях шкіри , артриті, при астмі.

Як вживати лляну олію

Щоб отримати всю можливу користь для свого здоров’я, при виборі олії, зверніть увагу, щоб вона була  прямого віджиму і не рафінована. Олія повинна продаватись у скляній темній тарі для захисту від сонячного світла. Олію слід купувати у малих об’ємах, так як після відкриття її можна зберігати 30 днів. Її слід оберігати від сонячних променів і кисню, так як вона має властивість окислюватися. Якщо олія почала гірчити, це означає, що вона зіпсувалась.

Нагрівати олію не можна, вживати тільки у холодному вигляді. Можна додавати її до холодних страв, або вживати окремо за 30 хв до їжі починаючи з 1 ч. л. олії в день і поступово збільшувати дозу до 1-2 ст. л. Цього буде достатньо, щоб задовольнити потребу організму в ненасичених жирних кислотах.

Олію слід приймати курсами, тривалістю в 1 місяць, з перервою в 2-4 тижні. Або ж просто як заправку до салатів, без строгого курсу прийому.