provse.in.ua на Facebook

ПЕНЗЛІ ДЛЯ МАКІЯЖУ: БАЗОВИЙ НАБІР

Дівчині, яка тільки формує свій набір пензлів, складно визначити, які пензлі для макіяжу справді знадобляться, а які будуть зайвими. Особливо, беручи до уваги те різномаїття, яке пропонує сучасний ринок.

Кисті для макіяжу продаються як окремо, так і наборами. У наборі може бути і під 30-40 пензлів. Невже вони всі такі необхідні?

Купляти пензлі у наборі дешевше, ніж по штучно.  Але, із 30-ти запропонованих, на практиці використовується 8-10 штук, всі решта лежать без діла і припадають пилом.

Тому, купляючи свої перші кисті для мейкапу, варто робити це поступово, по одному пензлику.

Натуральний ворс чи синтетика – яка між ними різниця і призначення?

Тут все просто, синтетичні пензлі призначені для рідких і кремових текстур. Синтетичні волокна не мають пор, як натуральні, тому засіб не забивається у ворс, краще лягає на шкіру і економніше використовується.

Кисті із натурального ворсу м’які і ніжні на дотик. Вони призначені для сипучих текстур, такі як тіні для повік чи пудра.

Пензлі для тональної основи

Тональну основу наносимо синтетичними пензлями. Існує декілька варіантів пензлів для нанесення, на практиці можна зрозуміти, яка кисть буде зручніша.

Широкий плоский пензлик із синтетичних волокон. Підходить для нанесення праймера і тональної основи. Край має заокруглену форму, що дозволяє наносити засіб у ділянках біля носа і під очима. Відмінно вбирає і віддає засіб. Не залишає рисок при нанесенні, не жорсткий, тому не дряпає шкіру. Наносити засіб слід від центру до периферії обличчя.

Як альтернативу можна використовувати пензлик кабукі із синтетичного ворсу. Ця кисть кругла, щільно набита, м’яка і має плоский зріз. Наносить тональну основу рівно, без смужок і розводів.

Саме цей пензлик також можна використати для нанесення розсипчастої пудри, не зважаючи на те, що він має штучний ворс.

Кабукі буде більш зручним для шкіри без недоліків і з рівним рельєфом, для проблемної шкіри з вираженим рельєфом і розширеними порами краще віддати перевагу плоскому широкому пензлю.

Також тональну основу можна наносити б’юті-блендерами та іншими спонжами, але пензлик забезпечить більш рівномірне покриття і дозволяє економніше використовувати продукт, так як менше втягує його себе.

Пензлі для консилера і коректора

Пензлик для нанесення консилера і коректора нагадує по формі широкий плоский пензлик для тональної основи, але він менший за розміром. Дозволяє проробляти область під очима, крила носа, дрібні недоліки шкіри, почервоніння. Матеріал: синтетика.

 

Пензлі для пудри

Для нанесення як розсипчастої так і компактної пудри використовують об’ємні широкі пензлі з натуральним ворсом.

Вони бувають різні, наприклад  – це широка кругла пухнаста кисть кабукі.

Більш універсальний варіант для нанесення пудри – це широка кисть подовженої форми з загостреним верхом. Така форма пензлика робить його універсальним,  так як дозволяє наносити не лише пудру, а й бронзер, рум’яна і навіть хайлайтер.  Таким пензликом зручно наносити пудру в ті ділянки, де це важко зробити кабукі – у ділянки біля носа, під очима.

Пензлик у формі віяла з натуральним ворсом також можна віднести у категорію для нанесення пудри. Він дозволяє легким шаром пудри закріпити консилер у зоні під очима. Також пензлик-віяло допоможе з легкістю прибрати залишок пудри, якщо її виявилось забагато, або змахнути тіні, які осипались при нанесенні. Ним також дуже зручно наносити хайлайтер.

Пензлик для рум’ян

Кисть із натуральним ворсом, м’яка і і має скошену форму для зручності нанесення . Зазвичай трохи менша за розміром ніж класична кисть для пудри. Є також і пензлики звичайної круглої форми. Кисть скошеної форми підходить для скульптурування обличчя сухими коректорами. Вона чудово промальовує вилиці. Також підходить для нанесення бронзера та пудри.

Пензлі для нанесення тіней

А тепер найцікавіше: серед величезної кількості обрати саме ті пензлі, які насправді необхідні для нанесення тіней.

Пензлик для нанесення основного кольору – це плоска широка кисть (10 мм) з натуральним ворсом заокругленої форми. Вона щільно набита, пружна, рівномірно наносить продукт.

Пензлик для розстановки акцентів – схожа за формою до попередньої, але менша за розміром. Призначена для набивання кольору тінями. Дуже зручна для нанесення тіней у внутрішній куточок ока і підводки нижньої повіки по лінії росту вій. Кисть має тонкий зріз, за рахунок чого робота з нею виходить дуже акуратною. Має натуральний ворс.

Пензлик для розтушовування тіней – обов’язковий у наборі. Це м’який пензлик з натурального ворсу, об’ємний, має овальну або круглу форму. Використовується для розтушовування тіней на межі рухомої та нерухомої повіки. Також нею зручно наносити світлі тіні під брову і розставляти світлові акценти на обличчі.

Пензлики для підводки

 Для поціновувачок стрілок і підводки існують такі види пензлів:  тонка загострена кисть (тонша або ширша, залежить від бажаної ширини стрілки) і плоска скошена кисть.

Тонкий пензлик для тоненьких стрілок, намальованих підводкою.

Скошений пензлик для стрілок, намальованих тінями або підводкою.

Пензлики для брів

Існує зручний варіант пензлика 2 в 1 – це щіточка для розчісування брів з одного боку і скошений пензлик для заповнення брів з другої. Скошений пензлик має бути з коротким жорстким ворсом для зручності нанесення продукту. Можна також придбати такі пензлики окремо.

Пензлик для нанесення помади

Плоска, видовжена, з заокругленою формою, із натурального ворсу чи синтетики.

Щоб пензлики служили довго і не ламались, важливо правильно доглядати за ними.