provse.in.ua на Facebook

ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ

На ранніх стадіях вагітності, зміни, що відбуваються в організмі майбутньої матусі ще малопомітні. Але перші симптоми вагітності можна помітити ще до затримки місячних. Часто, самі ці ранні признаки змушують жінку побігти в аптеку за тестом.

Усі зміни в організмі на ранніх термінах вагітності визначаються зміною гормонального фону жінку. Зростає концентрація гормону, який сприяє збереженню вагітності – прогестерону. Саме ріст  прогестерону пояснює більшість ознак вагітності на перших тижнях.

Ранні ознаки, що можуть свідчити про вагітність

 • Сонливість, підвищена втомлюваність, апатія, погіршення пам’яті та уваги. Ці симптоми пояснюються прискореним обміном речовин в організмі вагітної жінки і седативною дією прогестерону. У цей час варто слухати свій організм, уникати перенавантажень і побільше відпочивати.
 • Спазми і легкі тягнучі болі в низу живота. Подібні болі можуть виникати у жінки перед менструацією. На ранніх термінах вагітності ці болі більш виражені і носять переймоподібний характер. Якщо болі частішають і посилюються, з’явились мажучі виділення, потрібно терміново звернутись до лікаря. Вагітність може бути під загрозою.
 • Різкі перепади настрою, агресивність, плаксивість. Нестійкий емоцій стан жінки напряму залежить від гормональної перебудови в її організмі.
 • Загострення нюху і зміна смаку. Для жінки уже в перші тижні вагітності нестерпним стає запах алкоголю та сигарет, а улюблені парфуми можуть здатись занадто різкими. Звичні раніше запахи харчових продуктів  можуть викликати нудоту. Кардинально можуть змінюватись харчові вподобання. Майбутню матусю може тягнути до продуктів, до яких вона раніше була байдужа. Апетит різко зростає.
 • Часті позиви в туалет. Цей симптом пояснюється приливом крові до органів малого тазу, активізується робота нирок. Відчуття переповненого сечового міхура змушує жінку вставати вночі по кілька разів.
 • Набряк і чутливість грудей. Ще однією ранньою ознакою вагітності можна вважати підвищену чутливість грудей. Молочні залози набрякають і жінці незручно носити звичний для себе одяг, інколи навіть боляче торкнутися до грудей. Ареоли можуть потемніти.
 • Схильність до застуд. Організм усі сили кидає на збереження вагітності, імунітет падає, тому легко можна підхопити застуду, нежить, біль у горлі. Застуди можуть частішати, особливо в осінньо-зимовий період, тому варто подбати про імунітет.
 • Токсикоз – найвідоміша ознака вагітності. Найчастіше з’являється вранці, супроводжується нудотою і, можливо, блюванням.  Через постійну нудоту може зникнути апетит.
 • Деякі жінки можуть відчувати пульсацію в низу живота за кілька днів до затримки.
 • Може з’явитись пігментна лінія від пупка до лобка.
 • Запор і гази – наслідок дії прогестерону на роботу кишечнику. Варто збалансувати своє харчування, збільшити кількість клітковини. Варто утриматись від проносних засобів, особливо якщо присутній тонус.
 • Деяких жінок може різко кидати в жар і паморочитись в голові уже через 2-3 тижня після зачаття. Головні болі, підвищення температури тіла до 37-37,3 градусів на кілька днів – також можуть бути ранніми ознаками вагітності.

Організм кожної жінки індивідуальний і зовсім по різному реагує на такі приємні зміни. Деякі майбутні матусі взагалі не відчувають жодних ознак аж до затримки. Деякі прояви досить схожі із ПМС і ГРЗ. Тому їх легко можна сплутати. Але інтуїція завжди підкаже жінці, що тепер вона перебуває у новому статусі. Щоб точно пересвідчитись, чи вагітність настала, варто через кілька днів після затримки звернутись до лікаря, зробити аналіз крові на ХГЛ і пройти УЗД.