provse.in.ua на Facebook

ПЕРШИЙ ПРИКОРМ: ВВОДИМО ФРУКТОВЕ ПЮРЕ

Фруктове пюре – це джерело вітамінів і клітковини. В сезон варто спробувати ввести кілька фруктів (яблуко чи груша) у дитяче меню. Хоча, для початку, після овочевого прикорму варто спочатку ввести безмолочні каші. Вони більш ситніші і калорійніші. До каш можна додавати фрукти, таким чином об’єднавши ці два компоненти у одне годування. Фрукти також можна виділити в окреме годування, наприклад як підвечірок.

Рекомендовані для першого прикорму фрукти: зелене яблуко, слива, груша, абрикос, персик, банан, запарений чорнослив.

Вводити цей прикорм також потрібно поступово, починаючи з ½ ч. л. На наступний день, якщо немає негативних реакцій, даємо 5 грам. Далі - 10, 20, 40, 50 грам. У 6 місяців кількість пюре становить 50 грам, у 7 – 60 грам, у 8 – 70 грам, у 9 місяці – 80 грам. Ближче року дитинка з’їдатиме щодня 90 – 100 грамів фруктового пюре.

Як приготувати фруктове пюре своїми руками

Для приготування фруктового пюре фрукти слід добре помити, можна ошпарити окропом,  почистити від шкірки і насіння і протерти через сито. Можна додати трошки води, якщо це потрібно.

Якщо мама хвилюється, як дитинка зреагує на сирі фрукти, їх можна піддати легкій термічній обробці.

Наприклад, є такий рецепт фруктового пюре: яблуко чи грушку розрізати навпіл, очистити від насіння, але шкірку не знімати і запекти у духовці, додавши у деко трішки води. Пекти при температурі 200 градусів, доки шкірка легко не відділятиметься від м’якоті. М’якоть охолодити і розім’яти виделкою.

Фруктове пюре можна додати до каші під час її приготування у самому кінці.

Щоб зробити пюре з чорносливу, його потрібно промити, залити окропом на 10-15 хвилин, протерти через сито. Або додавати у воду під час варіння каші, тоді вода втягне в себе смак чорносливу. Чорнослив для прикорму потрібно обирати без диму.

Використовувати краще перевірені фрукти, без нітратів.

Починати слід з одного виду фруктів. Потім вводити другий вид. Далі можна їх змішати. Це дозволить виявити, на який продукт у дитини може виникнути алергія.

Якщо Ви вирішили обрати готові пюре, у складі мають бути тільки овочі (або фрукти) і вода.