provse.in.ua на Facebook

ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІСЛЯ ЗАЧАТТЯ

Як правило, про те, що жінка вагітна, вона дізнається на 3-й тиждень після зачаття. Приблизно у цей час починають проявлятись перші ознаки вагітності. Основною ознакою, звісно, є затримка місячних.

Коли відбувається зачаття

Зачаття можливе лише під час овуляції, яка триває 24 години. Вірогідність зачаття суттєво зростає, якщо незахищений статевий акт відбувся у день овуляції, або за 3-4 дні до неї.

Сперматозоїд  добирається до яйцеклітини за 6-12 годин, це при умові, що обидва партнери здорові. Якщо сперматозоїд не встигає запліднити зрілу яйцеклітину, вона помирає і у жінки відбувається менструація.

На який день після овуляції настає вагітність

Якщо статевий акт стався у день овуляції, то вагітність настає на 7-10 день після неї. Якщо за 3-4 дні до овуляції – то вагітність настане на 4-5 день після овуляції.

Як визначити день овуляції

Овуляція у жінок зазвичай відбувається на 12-14 день циклу.  Тому кінець 2-го тижня циклу – це найбільш сприятливий час для запліднення яйцеклітини.

Майбутні мамочки, які мріють про малюка, відслідковують терміни овуляції і знають найбільш сприятливі  дати для зачаття. Відслідкувати овуляцію допоможуть спеціальні тести, а також ведення календаря базальної температури. Базальна температура у цей день підвищується на 0,25 - 0,5 градуса.

Що ж відбувається у перші дні після зачаття

Після того, як сперматозоїд запліднить яйцеклітину, вони зливаються і утворюють  зиготу. Клітинки зиготи починають ділитись, з часом утворюючи бластоцисту.

Бластоциста потрапляє в матку і починає шукати місце для імплантації. Як тільки це відбудеться, настає вагітність. Від моменту запліднення до моменту імплантації в стінку матки проходить від 7 до 10 днів.

Увесь цей час зародок існує за рахунок власних резервів яйцеклітини. Після імплантації ембріончик починає залежати від матері аж до самого народження.

Як визначити вагітність на ранніх стадіях

У перший тиждень вагітності до моменту імплантації зрозуміти, що вагітність настала, практично неможливо. Як тільки імплантація бластоцисти у стінку матки відбулась,в організмі починає вироблятися гормон ХГЛ - хоріонічний гонадотропін людини. Саме він і є основним показником початку вагітності.

  • Аналіз на ХГЛ покаже, що жінка вагітна на самій ранній стадії.
  • Наступним кроком визначення вагітності є УЗД. УЗД покаже, чи плідне яйце є у матці.
  • Звичайний тест достовірно покаже 2 смужечки у час настання місячних, тоді концентрація ХГЛ у сечі буде достатньою, щоб показати вагітність.

Уже ближче до затримки  жінка може відчути перші ознаки вагітності, такі як слабкість, токсикоз, непереносимість запахів, біль у молочних залозах, різкі перепади настрою, підвищена емоційність та плаксивість.

Якщо вагітність настала

Якщо вагітність підтвердилась, жінці потрібно звернутись за консультацією до лікаря. Лікар призначить майбутній мамі вітаміни для вагітних, що у достатній кількості містять фолієву кислоту і йод. Також він порекомендує режим дня і меню харчування, якого потрібно дотримуватись вагітній, і назначить ряд аналізів, які потрібно здати.

Перший тиждень вагітності після зачаття буде рахуватись як третій тиждень вагітності по акушерському календарю. Згідно цього календаря, дата початку вагітності відраховується від першого дня останньої менструації. Тому, майбутню матусю можна привітати з настанням 3-го тижня вагітності.