provse.in.ua на Facebook

РАННЄ ПЛАВАННЯ ДЛЯ НЕМОВЛЯТ У БАСЕЙНІ

Вода – це природнє середовище для новонародженої дитини. Тому, як тільки загоїться пупкова ранка, і воду для купання вже не потрібно буде кип’ятити, можна сміло переходити з дитячої ванночки у велику ванну, яка стане першим басейном для дитинки. Температура води спочатку повинна становити 37 градусів, а тривалість купання до 10 хвилин. Під час плавання вода буде охолоджуватись і додавати теплу воду не потрібно. Так немовля почне загартовуватись. Щоразу початкову температуру води потрібно знижувати на 0,5-1 градус і довести її до позначки в 30-32 градуси. Тривалість заняття поступово збільшуємо до 45 хвилин. У прохолодній воді немовля буде активно рухатись і укріплювати м’язи. Покращиться апетит і сон.

До 3-х місяців у дитини зберігається внутрішньоутробний рефлекс плавання, тому у цьому віці немовля  легко можна навчити пірнати. Звісно, робити це також потрібно поступово! Спочатку легенько хлюпнути водичкою на личко дитини зі словами «пірнаєм!», поступово малюк навчиться рефлекторно затримувати дихання після цієї вказівки. З часом можна спробувати на секунду зануритись під воду після слова «пірнаєм!». Переважно, батьки бояться проводити такі експерименти над своїми дітками. Тому, якщо Ви задались ціллю навчити свого малюка плавати, але самі не наважуєтесь, варто запросити інструктора додому. Або піти із немовлям у басейн.

Почати з дитиною ходити в басейн можна вже з півтора або двомісячного віку. І завдяки позитивному настрою і співпраці тренера і батьків, вже за кілька місяців можна навчити грудну дитину плавати. Але і у дворічному чи трирічному віці відвести дитину у басейн буде також не пізно.

Раннє плавання є чудовою профілактикою плоскостопості, сколіозу, сутулості, порушення постави. Також плавання допомагає чудово загартувати малюка і підняти опірність його організму до застуд. Діти, які з раннього віку займаються плаванням, починають швидше повзати, ходити, розвиватись.

8 вагомих причин, чому варто піти із малюком у басейн:

  • Під час плавання укріплюються м’язи і добре розвиваються суглоби.
  • Грудна дитина загартовується, зміцнюється імунітет.
  • Плавання покращує апетит та сон, знімає нервову збудливість.
  • Покращується робота серцево-судинної системи, активізуються обмінні процеси, розвивається дихальна система.
  • Водний масаж добре діє на моторику кишечника, що є профілактикою запорів.
  • Плавання нормалізує внутрішньочерепний тиск, покращується кровообіг мозку.
  • Виробляється витривалість, гнучкість, покращується координація рухів.
  • Дитина отримує позитивні емоції.

Особливо раннє плавання корисне діткам, які були обвиті пуповиною під час пологів або заковтнули навколоплідні води, так як плавання дозволяє відкрити всі відділи легень. Діткам з тремором, поганим апетитом, з порушеннями сну, з тимомегалією і стридором лікарі також рекомендують плавання.

Прийнявши рішення відвідувати басейн разом з дитиною, потрібно взяти з собою список необхідних речей для себе і малюка. Важливо також дотримуватись правил поведінки і безпеки у басейні, тоді раннє плавання принесе Вам і Вашій малечі лише позитив і користь!

Раннє плавання для немовлят – це не лише профілактика багатьох хвороб, загартовування організму, зміцнення імунітету, а й купа позитивних емоцій, задоволення і радість для маленької людини, що тільки починає пізнавати цей світ!