provse.in.ua на Facebook

СЕКС ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

З настанням вагітності, в організмі майбутньої мами відбувається справжній гормональний бум. Уже з перших тижнів вагітності кровопостачання статевих органів жінки стає більш інтенсивним, тому, нерідко, сексуальне бажання вагітної суттєво зростає. Відчуття стають більш гострішими, а оргазм тривалішим.

Кожна подружня пара відноситься до «вагітного» сексу по-різному. Якщо немає протипоказань, деякі пари не відмовляють собі у задоволенні ледь не до самих пологів. Якщо є загроза вагітності, від сексу, звісно, слід відмовитись.

Коли можна займатись сексом при вагітності?

Якщо медичних протипоказань немає, найкращим часом для інтимних відносин вважається другий триместр вагітності. Токсикоз уже минув, животик ще не надто великий, жінка уже встигла звикнути до свого нового стану і сповна може їм насолодитись.

У третьому триместрі до інтиму слід повернутися на 37-40 тижнях вагітності. У цей період  лікарі радять секс як підготовку до пологів.

Які пози обрати для сексу при вагітності?

Безпечні пози при вагітності - це пози, де жінка сама контролює глибину проникнення і немає тиску на животик. Коли животик ще не великий, ще можна експериментувати. Коли жінка стає округлішою, зручних варіантів стає все менше.  

Три зручні пози для кохання під час вагітності:

 • поза «наїзниця», коли жінка зверху і сама контролює весь процес;
 • «ложки» - чоловік обіймає жінку ззаду, коли обоє лежать на боку. Поза зручна на пізніх термінах, так як зовсім немає тиску на животик;
 • колінно-ліктьова поза. Тиску на живіт нема, проте потрібно контролювати інтенсивність.

Коли займатись сексом при вагітності не можна?

Про те, чи можна майбутнім батькам займатись сексом, у яких позах і на яких термінах, їм повідомить лікар. Якщо лікар не заборонятиме, потрібно все одно уважно прислухатись до свого організму. При появі будь-яких не приємних відчуттів, таких як біль у попереку чи тягнучі болі в низу живота, або мажучі кров’яні виділення, від сексу все ж таки варто утриматись. Коли вагітність під загрозою, утримуватись варто не лише від сексу, але й від статевого збудження.

Займатись сексом протипоказано:

 • Якщо уже були викидні, або є загроза викидня;
 • При багатоплідній вагітності;
 • При постійному тонусі матки;
 • При низькому положенні плаценти;
 • У дні, коли до вагітності були місячні;
 • При венеричних захворюваннях.

Існують критичні терміни, у які також варто відмовитись від інтиму:

 • 1-12 тижні (особливо тижні, на яких були викидні або завмерлі вагітності);
 • 20-21 (2 тижні лежати);
 • 28 і 32 тиждень.

У цей час краще більше відпочивати, уникати фізичних навантажень і не кохатись.

Обережність під час інтиму

Під час «вагітного» сексу завжди варто пам’ятати про обережність. Під час інтиму можуть утворюватись мікротріщинки, у які можуть потрапити бактерії і викликати запальний процес. До того ж, вагітні жінки не рідко страждають від кандидозу, і секс може його спровокувати. Тому, варто дбати про гігієну для уникнення можливих ускладнень.

Обережність також стосується інтенсивності сексу. Він повинен бути більш повільний і ніжний. Бурхливий секс після 30-го тижня може спровокувати кровотечу і жінці доведеться лягати на збереження. Під час інтимних відносин в організмі жінки виробляється гормон окситоцин, що стимулює скорочення матки. Тому, у третьому триместрі вагітності, секс може спровокувати завчасні пологи.

Страх нашкодити малюкові

У багатьох майбутніх мам і татусів існує психологічний бар’єр - це страх нашкодити дитинці. 

Якщо секс у вагітної жінки викликає лише страх за здоров’я свого малюка, важливо пояснити свій стан партнеру і утриматись від статевих відносин. Майбутня мама повинна переживати лише позитивні емоції, а не відчуття стресу і паніки.

Нерідко майбутній батько також починає сприймати свою вагітну дружину як матір, а не як жінку. Його не покидає відчуття, що тепер у ліжку їх уже не двоє, а троє. Він психологічно не може налаштуватись на секс, коли поруч є його дитина. Деякі жінки починають комплексувати, дехто вважає, що у чоловіка з’явилась інша. Можна спробувати підняти це питання на прийомі у лікаря. Нехай спеціаліст пояснить чоловікові, що малюк захищений і йому нічого не загрожує. Або, можна сходити разом на курси для майбутніх батьків. Можливо, досвід інших пар додасть впевненості і заспокоїть майбутнього тата.

Якщо все одно чоловік боїться зробити боляче коханій і нашкодити малюку, тоді жінці варто зрозуміти стан свого коханого і не наполягати. В решті-решт, після народження дитини все повернеться у своє русло.  До того ж, існують альтернативні способи зробити один одному приємно.

Секс при вагітності корисний, так як добре впливає на м’язи тазового дна і матки, тренує їх до пологів. Тоді роди проходять легше і організм швидше відновлюється. Але, звісно, якщо немає протипоказань і тривоги. Немає? Тоді вперед!:)