provse.in.ua на Facebook

ЩО ТАКЕ ПРАЙМЕР І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕН

Праймер - це базовий засіб під макіяж для обличчя. Праймер приховує недоліки шкіри, вирівнює рельєф, допомагає макіяжу протриматися довше.

Який праймер обрати підкажуть проблеми, які він повинен вирішити: пігментні плями та почервоніння, нерівний тон шкіри, синяки під очима, сухість або зайва жирність тощо. Потрібно оцінити, які потреби має шкіра, у якому вона стані, і виходячи з цього обирати для себе базу.

Праймери – це різні засоби, що покликані виконати різні завдання, так як шкіра у кожної жінки індивідуальна і потребує унікального догляду. 

Праймер - це перший етап у нанесенні макіяжу.

Розрізняють 4 типи бази під макіяж:

  • Зволожуючі;
  • Матуючі;
  • Вирівнюючи;
  • Сяючі.

Зволожуючі засоби – це альтернатива зволожуючого крему. Такий праймер зволожує і живить шкіру. Наносити зволожуючий крем разом з базою не потрібно. Денний зволожуючий крем також може використовуватись як праймер.

Наносити потрібно за допомогою плоского синтетичного пензля на все обличчя тонким шаром. Зволожуючий праймер застосовують коли шкіра чиста і без недоліків, коли шкіра суха.

Вирівнюча база – праймер на силіконовій основі. Наносити за допомогою плоского синтетичного пензля на все обличчя тонким шаром або на ділянки, які потребують корекції.

Застосовувати коли шкіра пориста і має нерівності, сліди від прищиків, мімічні зморшки. Такий праймер не підходить для щоденного використання.

Матуючий праймер – також в основі містить силікон, що допомагає вирівняти шкіру. Ця база контролює вироблення шкірного жиру. Наносити: на Т-зону, де є надмірний жирний блиск.

Застосовувати  коли шкіра жирна, має нерівності.

Сяюча база – містить світловідбиваючі частинки і дарує шкірі сяючий вигляд. Не підходить для шкіри, що схильна до жирності. Не бажано використовувати у жаркі дні.

Наносити за допомогою плоского синтетичного пензля на все обличчя тонким шаром, або на деякі ділянки.

Застосовувати коли шкіра чиста, без недоліків, схильна до сухості, бліда, зріла шкіра.

Також існують комбіновані праймери, наприклад ті, які одночасно зволожують і вирівнюють шкіру, зволожують і матують.

Кольорові праймери

Є засоби, що містять кольоровий пігмент. Це жовтуватий, фіолетовий, зелений і рожевий тон.

  • Зелений - використовується для боротьби з легким почервонінням.
  • Фіолетовий – використовується для вікового макіяжу і для шкіри з жовтизною, наприклад жовті кола під очима, пігментні плями.
  • Рожевий – виконує подібну до фіолетового функцію, прибирає жовтизну.
  • Жовтуватий – прибирає рожевий, синюватий або сірий тон обличчя. Часто використовується, щоб приховати сині круги під очима.

Праймери, що містять кольоровий пігмент не використовуються при яскраво виражених недоліках і у поєднанні з щільною тональною основою. Поєднувати краще з легкою тональною основою. Якщо недоліки яскраво вираженні, варто використовувати щільну тональну основу без кольорового праймера.

Який праймер обрати

Усі праймери мають силіконову основу, що допомагає вирівняти рельєф шкіри. База з високим вмістом силіконів підходить для сухої шкіри і протипоказана для жирної. Тому для сухої, нормальної і зрілої шкіри частіше обирають зволожуючі і захисні праймери, а для шкіри, що схильна до жирності – праймери з матуючим ефектом.

Коли використовувати праймер

Праймери з високим вмістом силіконів не підходять для щоденного використання. Це чудовий засіб для святкових заходів, фотосесій тощо. Щоденно використовувати праймери немає потреби, якщо косметика якісна, вона протримається впродовж дня і без силіконової бази.

Зараз існує багато кремів, які можна використовувати як базу під макіяж кожен день.

Важливо! Праймер потрібно використовувати по мінімуму, інакше макіяж попливе вже за годину після нанесення. Кількості, розміром з горошинку, вистачить, щоб покрити все обличчя. Базу не обов’язково наносити на все лице. Можна підкоректувати лише ті ділянки, які цього потребують.

Тональну основу варто наносити поверх праймера за допомогою плоского синтетичного пензля, щоб не порушити структуру бази і щоб тон ліг рівномірно.