provse.in.ua на Facebook

ЯК НЕ ВТРАТИТИ СЕБЕ В ДЕКРЕТІ

Поява малюка на світ – це довгоочікувана радість для кожної жінки. Але відтепер життя поділяється на ДО і ПІСЛЯ.

Уся енергія, усі думки, увесь час тепер належить малюкові. У щоденних турботах і догляді минають дні, місяці, півроку, рік, два...

Тепер усі обов’язки – це ігри з дитиною, прибирання дому, прання, закупівля продуктів, приготування їжі. Все. На себе часу не залишається, так як малюк постійно потребує уваги. Мрією стає душ і пів години обіднього сну.

Молода мама стає менш мобільною, або взагалі «не виїзною», так як залізти в повний автобус з візочком – це випробування. Виходом є слінг. Але зайвий раз перебувати з немовлям серед людей, що кашляють і чхають, не дуже хочеться.

Так, поступово обриваються старі контакти. Друзі, що ще не мають дітей і деякі ті, що мають, поступово зникають з життя.

Усе цікаве, що ти можеш розказати, це той життєвий досвід, який був ДО. І про який усі твої близькі вже мабуть чули не раз. Ну і безліч розповідей про зуби, коліки, суміші, щеплення.

А ще додати кризові етапи у розвитку малюка, коли щодня істерики.

Чоловік цілий день на роботі, а ввечері замість життєрадісної, впевненої в собі, привабливої жінки його зустрічає недоглянутий, роздратований соціофоб. Декрет затягує. Чи є вихід?

Який вихід

1. Розподіл обов’язків. З самого народження дитини розподіліть обов’язки по догляду між Вами та чоловіком. Якщо живете з батьками і бабуся виявляє підвищене бажання втрутитись у виховання малюка, зробіть все можливе, щоб чоловік не був усунутий від обов’язків.

По черзі вставайте до немовляти вночі, доручіть чоловікові приготувати суміш і погодувати, по черзі підмивайте дитину, навіть якщо у вас дівчинка. Це не вища математика. Чоловік впорається.

Підбадьорюйте його. Помічайте дрібниці: саме з татком малюк краще засинає, або тільки тато може швидко заспокоїти дитину. Чоловік повинен відчути, що він батько зразу після того, як ви повернулись з пологового, а не тоді, коли дитина піде у перший клас. А зоряний час бабусі ще настане, але трошки пізніше.

2. Час на себе. Обов’язково приділяйте час собі. Догляд за дитиною – це важка цілодобова робота. І як на кожній роботі, потрібно робити паузи для перепочинку. Без докорів сумління. Малюку потрібна сповнена енергії мама, а не виснажений знервований монстр. Хоч раз у тиждень робіть вихідний. Без дитини. Тут можна сміло підключати бабусю і сходити з чоловіком в кіно чи кафе. Вдвох. Не бійтеся просити про допомогу.  Це не зробить Вас поганою матір’ю, якщо бабуся пригляне за дитиною.

3. Зустрічайтесь з подругами. Декрет – це не безлюдний острів. Можливо, усі контакти обірвались, тому що Ви самі цьому посприяли і за власним бажанням зникли для світу? Спробуйте зробити перший крок і налагодити обірвані контакти.

4. Знайдіть для себе хобі. Часто саме декрет відкриває у жінці приховані таланти. І, можливо, вдасться знайти рід діяльності, який приносить як моральне, так і фінансове задоволення. В’язання, вишивання, створення розвиваючих іграшок з фетру, колекціонування дитячих книжок і їх огляд у власному блозі, дитяча фотографія, рерайтинг чи копірайтинг, малювання, ліплення, кондитерське мистецтво, вивчення іноземної мови. Насправді, декрет дарує час на переосмислення того, до чого лежить душа, час на пошук себе.

Зайнятість новою цікавою справою переможе рутину. Бути зайнятою – це найкращі ліки від негативних думок, втоми від однакових днів. Ви відчуєте себе впевненою і життєрадісною, сповненою нових сил та енергії.

5. Полюбіть себе. Тепер усе для дитини. І час, і гроші. Жінка у декреті починає обмежувати себе. Поступово, крок за кроком. Доходить до того, що остання гарна річ була куплена ще до появи малюка. А зараз нічого не треба. Навіщо гарний одяг для прогулянки в дворі і для ігор в пісочниці? Навіщо манікюр, якщо щодня чекає посуд і прибирання?

Усе ніби правильно, але з часом цікавість чоловіка втрачається. І починається криза стосунків. Тому завжди варто пам’ятати про себе, про свої потреби. Знайти час для охайного манікюру. Навіть якщо йдете в пісочницю. І одяг повинен бути охайний і по фігурі. Нехай речей буде не багато, але вони мають бути підібрані зі смаком. Не забуваймо вчасно відвідувати перукаря і тримати волосся в чистоті, завжди.

Не потрібно відчувати сором і провину за придбану річ, хоч вона була потрібна. Жінку, яка поважає і цінує себе, поважатимуть і цінуватимуть інші.

6. Станьте лінивою мамою. Дайте дитині більше простору для фантазії і для розвитку самостійності. Спонукайте її бути самостійною змалечку. Це суттєво допоможе їй у дорослому житті.

Нехай дитина замаститься кашею, поки буде їсти сама, але так вона швидше навчиться тримати ложку. Нехай неправильно вдягне кофту чи колготи, але так вона швидше навчиться вдягатись самостійно. Нехай повитирає шваброю те, що розлила сама, не так якісно, як це зробить мама, але це навчить дитину охайності  і відповідальності за власні вчинки. Завжди заохочуйте і підтримуйте дитину робити самостійно те, що їй вже під силу. Так ви виховаєте упевнену в собі людину і вивільните більше часу для себе.

Гіперопіка і відчуття материнської провини доводять до того, що 6-річну дитину годують з ложечки і за ручку водять в туалет.

Які висновки

Декрет – не привід забути про себе як про особистість. Це можливість відкрити у собі нові сторони, можливо, знайти своє призначення, відшукати і розвинути нові таланти.

Так, інколи важко знайти у собі сили навіть з ліжка піднятись, адже рутина виснажує. Пам’ятайте, Ви виконуєте найважливішу роботу у Вашому житті, цінну, високооплачувану роботу! (Якщо чоловік не згодний, запропонуйте йому найняти няню і хатню робітницю, поки Ви будете на роботі)

Цінуйте себе, дайте собі можливість відпочивати, доглядати за собою, любити себе. Дитині перш за все потрібна щаслива усміхнена мама! Тоді у родині буде гармонія.