provse.in.ua на Facebook

ЯК ПОЧИСТИТИ ПРАСКУ ВІД НАГАРУ

Почистити праску від нагару та кіптяви в домашніх умовах зовсім нескладно. Існують перевірені доступні методи очистки від пригорілого для прасок з різним покриттям.

Праска з керамічним покриттям

  • Керамічну підошву праски можна очистити за допомогою таблеток гідропериту. Кілька таблеток необхідно подрібнити, на дошці рівномірно розподілити порошок (на всю підошву), увімкнути праску на 2-ку, розігріти. Як тільки праска розігрілась, вимкнути її і поставити на порошок. Через кілька хвилин праска буде чистою і без нагару. При використанні гідропериту виділяється їдкий пар, тому очистку праски слід проводити у провітреному приміщенні, або на балконі і з використанням марлевої пов’язки.
  • Для прасок з керамічним покриттям підійде олівець для чистки.  Такі олівці можна придбати у будь якому господарському магазині. Нагріваємо праску, вимикаємо її, ставимо її вертикально і наносимо олівець на нагар. Олівець плавиться, вступає в реакцію з пригорілим, рідина, що утворилась, стікає по прасці вниз. Під основу праски потрібно підстелити непотрібну ганчірку, на яку буде стікати розплавлений олівець разом з нагаром. При використанні олівця потрібно добре провітрити приміщення, можна використати марлеву пов’язку, так як утворюється пар з різким запахом. Протерти поверхню чистою тканиною.

Таблетки гідропериту та олівець для очистки підходить для прасок з будь якою поверхнею.

Праска з металевим покриттям

  • Для очистки підошви із металевим покриттям  необхідно натерти парафінову свічку на терці. Розподілити натерту свічку на дошці по поверхні праски. Додати поварену сіль. Зверху накрити суміш тканиною і на тканину прикласти розігріту вимкнену праску. Кіптява перейде на тканину.
  • Таблетки гідропериту та олівець також чудово підходять для очистки металевої підошви.

Праска з тефлоновим покриттям

  • Щоб почистити праску з тефлоновою підошвою, можна використати господарське мило (72%). Розігріти праску, вимкнути її, поставити вертикально і натерти поверхню підошви милом, витерти пригар ганчіркою. Слід зауважити, що мило забиває отвори на підошві, тому потрібно декілька раз прогладити непотрібну тканину праскою з режимом пару, що очистити отвори.
  • Таблетки гідропериту та олівець допоможуть справитись із нагаром на тефлоновому покритті.

Для тефлонового покриття не можна використовувати популярний метод очищення сіллю (нагріти праску і водити по солі), так як сіль подряпає всю поверхню підошви праски.

Після чистки будь яким методом потрібно декілька раз використати праску на не потрібній тканині,щоб не зіпсувати улюблені речі залишками, що могли залишитись в отворах для пару.