provse.in.ua на Facebook

ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДО ГОРЩИКА?

Всі діти різні і дорога до горщика у кожного своя. В когось коротша, а в когось довша. Але жодна цілком здорова дитина ще не пішла у школу в підгузках. Тому, батькам слід запастись оптимізмом і терпінням, і твердо знати: Ваша дитина неодмінно подружиться з горщиком!

Раннє висаджування

Деякі батьки воліють ледь не з народження привчити свого малюка до горщика. Під словом «висаджування» розуміють імітацію сидячої пози на руках у когось із батьків, коли дитинка спинкою спирається об дорослого, який підтримує притиснуті до животика ніжки. Таку процедуру проводять над горщиком, тазиком чи ванною. Можна проговорювати всім відоме «пісь-пісь», чи спробувати увімкнути воду. Висаджувати малюка слід після кожного годування, після сну і коли Вам здається, що малюк вже давно не пісяв. З часом молоді батьки навчаться вловлювати цей момент, помічаючи характерну поведінку малюка.

Метод раннього висаджування потребує наявності вільного часу у батьків. Малюк постійно має бути під наглядом і, переважно, в мами на руках. Якщо мама працює, часто  подорожує зі своєю дитиною, чи зайнята хатніми справами, вона не зможе постійно спостерігати за малюком, тому такий метод може не спрацювати.

Раннє висаджування на дає 100% гарантії, що Ваше чадо ніколи не користуватиметься підгузками. Всі діти різні, і метод може просто не спрацювати. Хоча є діти, які у досить ранньому віці вже добре розуміють, що таке горщик і що з ним потрібно робити.

Тому, якщо є бажання, спробувати можна. До того ж, приємним бонусом стануть зекономлені на підгузках гроші.

Коли дитину садити на горщик

Малюк повинен бути фізіологічно готовим до того, щоб сісти на горщик. Краще, коли горщик з’явиться у житті малюка після року. Дуже добре, коли в родині є старші діти, які своїм прикладом все покажуть. Малюки досить швидко вчаться саме від дітей, а не від дорослих. Можна у формі гри садити на горщик ляльку і пояснювати малюку, що ляля тут робить.

Ближче до 18 місяців, у теплу пору року, з дитини можна зняти підгузок і вдягнути трусики. Звичайно, аварій не уникнути. Важливо не сварити дитину, а підтримати її, пояснити, куди треба попісяти, щоб трусики залишились сухими і чистими. Запропонуйте дитині принести швабру і прибрати за собою. У цей період варто прибрати килимове покриття з підлоги і запастись чистими трусиками і терпінням.

Не хвилюйтесь, якщо дитину не вдасться привчити до горщика. Значить, вона ще не готова і потрібно ще почекати.

Який горщик обрати?

Горщик повинен бути комфортним і зручним, щоб дитина не провалилась в середину. Бажано, зі спинкою. Подбайте, щоб горщик був теплим. Холодний горщик може налякати дитину і відбити бажання на нього сідати. Існують моделі горщиків спеціально для дівчаток і для хлопчиків (з виступом попереду). Не обирайте горщики з музикальним супроводом, щоб дитина не сприймала його як іграшку.

На горщик у два роки

Вважається, що оптимальній вік, коли дитина здатна свідомо контролювати свої фізіологічні потреби, це 22-30 місяців. Тобто, найкраще дитину привчати до горщика ближче до двох років. Деякі малюки вже в 1 рік і 10 місяців чудово освоять цю науку, а деякі почнуть користуватись горщиком в два з половиною роки. І це також вважається нормою. Коли дитина зможе усвідомити призначення цього предмету, вона почне користуватись ним у лічені дні. Головне, підбадьорювати дитину, заохочувати її, щиро радіти кожному вдалому походу на горщик. І ні в якому разі не сварити за промахи! Інакше, можна відбити бажання.

Дитина не хоче сідати на горщик

Якщо дитина не хоче сідати на горщик, пручається, не потрібно її силувати. Можна довести дитину до істерики і нанести психологічну травму. Це пройде, значить ще не настав її час. Відкладіть усі свої намагання на тиждень, або і на місяць. Спробуйте поміняти горщик на більш зручний. Можливо, дитині було не зручно і в неї залишились негативні асоціації. Не наполягайте, дитина сама дійде до усвідомлення необхідності справлятись на горщик і в один день, без Вашого нагадування, може сісти і зробити свої справи.

На горщик по-великому

Часто можна почути, що дитина вже давно пісяє на горщик, а какає стоячи в труси. І при цьому може ховатись від батьків. Дитина може навчитись пісяти на горщик у два з половиною роки, а какати на горщик - у три з половиною. Всі поради на рахунок терпіння і підтримки від батьків тут також актуальні.

У дитини могли бути закрепи, які могли спровокувати психологічні закрепи. Це коли дитинка боїться процесу дефекації і асоціює горщик з біллю. У таких випадках варто налагодити харчування (більше клітковини і рідини) і звернутись до спеціаліста за консультацією.

Головне - не поспішати і не тиснути психологічно. У малюка неодмінно все вийде. Можна підловити момент і посадити дитину на горщик (за умови, що дитина погоджується на ньому сидіти). Коли справу буде зроблено – похвалити. Разом з дитиною віднести горщик в туалет, попросити самостійно викинути зроблене в унітаз, дозволити натиснути кнопку зливу. Помити руки, все як у дорослих. І неодмінно хвалити за кожний крок.

За такої підтримки дитина неодмінно захоче спробувати зробити це ще раз.

Як відмовитись від підгузків?

Впродовж дня слід спостерігати за малюком і час від часу нагадувати йому про горщик. Дитина може загратись і забути. Після того, як вдалих спроб користування горщиком побільшає, спробуйте піти з малюком на прогулянку без підгузка. Звісно, це потрібно робити влітку. Візьміть з собою на вулицю кілька пар запасних трусиків і періодично питайте малюка, чи не хоче він в туалет. Зовсім скоро Ви зможете обходитись без підгузків далеко за межами дому. У холодні пори року садіть малюка на горщик перед виходом з дому.

А як на рахунок денного і нічного сну? Як вдень так і вночі можна підкладати вологопоглинаючу серветку. Обов’язково пропонувати малюку скористатись горщиком перед сном. Варто не давати дитині багато пити перед нічним сном. Піднімати дитину серед ночі на горщик не потрібно. Малюк повинен сам навчитися розпізнавати свої фізіологічні позиви.

Не забувайте, що Ваш малюк – це індивідуальність. Ніколи не порівнюйте його з іншими дітьми. У Вас неодмінно все вийде!