provse.in.ua на Facebook

ЯК ШВИДКО ПОЧИСТИТИ ВИТЯЖКУ ВІД ЖИРУ

Для кожної господині чи господаря рано чи пізно постане питання чистоти витяжки, а точніше її решіток. Решітка на витяжці – це фільтр, що збирає запахи та випари, тому неодмінно з часом на ньому з’явиться шар пилюки і жиру. Якщо витяжку довго не чистити, вона перестане справлятися зі своєю роботою і бруд на сітці не пропускатиме випари. Відмити фільтр витяжки від жиру простою водою з миючим засобом не можливо. Але існує досить дієвий і простий метод. Тому не все втрачено!

Чистка витяжки починається з її відключення, далі слід зняти решітки. Для того, щоб відмити фільтри від жиру швидко і без дорогої хімії, необхідні такі складові:

  • велика каструля або деко;
  • сода харчова;
  • лимонна кислота;
  • стара зубна щітка;
  • губка для миття посуду;
  • засіб для миття посуду.

Отже, чистимо решітку витяжки. У велику каструлю наливаємо воду і опускаємо туди фільтр. У каструлі решітка зануриться на половину, тому можна використати деко, в яке сітка ляже повністю. Ставимо каструлю або деко на вогонь.

У воду додаємо соду з розрахунку 40 грам на 1 л води, це 4 столові ложки. На каструлю об’ємом 5 л знадобиться 200 грам соди.

Додаємо лимонну кислоту: ½ чайної ложки на 1 л води. На 5-ти літрову каструлю – 1 столова ложка.

Доводимо суміш до кипіння. Коли вода закипить, щіткою вичищаємо бруд із решіток. Сода вступає в реакцію з кислотою і жир гарно відходить від сітки.

Після того, як фільтр було очищено, його потрібно помити під проточною водою губкою з миючим засобом.

Якщо витяжка сильно забруднилась, процедуру необхідно повторити двічі.

Такий спосіб дозволяє швидко очистити витяжку без зайвих затрат грошей і часу.

Для того, щоб фільтр витяжки справлявся зі своєю роботою на відмінно, мити його потрібно хоча б раз у 3 місяці.