provse.in.ua на Facebook

ЯК ВІДЧИСТИТИ ЧАЙНИК ВІД НАКИПУ

Жорстка водопровідна вода залишає тонкий шар вапнякового нальоту на стінках чайника після кожного кип’ятіння. Якщо чайник часто не мити і воду, що закипіла, залишати в чайнику надовго, шар цього накипу робитиметься дедалі товстішим. З часом відмити накип губкою буде досить складно. Товстий шар накипу має погану теплопровідність і тому вода буде закипати довше. Вапняковий наліт осідає на спіралі електрочайника і він з часом просто може зламатись.

Чайник від накипу очистити досить просто. Існують доступні засоби і методи очистки.

Відчистити чайник можна лимонною кислотою: засипаємо 1 пакетик (25 г) у воду і доводимо до кипіння. Після закипання, вимикаємо чайник і залишаємо гарячу суміш на деякий час. Зчищаємо наліт щіткою. Якщо наліт не зчистився до кінця, процедуру варто повторити. Після того, як чайник стане чистим, варто ще 2-3 рази скип’ятити воду і вилити її. Надалі чайник можна використовувати за призначенням.

Аналогічну дію на лужний вапняковий наліт має і оцтова кислота. У чайник заливаємо оцет у розрахунку 30% оцту на 70% води. Доводимо до кипіння, вимикаємо. Залишаємо суміш до повного охолодження. У разі, коли наліт не очистився, процедуру треба повторити. Тут також варто скип’ятити воду 2-3 рази просто так для того, щоб позбутися запаху оцту в чайнику.

Якщо шар накипу дуже товстий, тоді варто спочатку скип’ятити у ньому воду з содою: 2 столові ложки соди на 1 літр води. Після цього використовуємо або лимонну кислоту або оцет. Відбудеться більш сильна реакція лугу і кислоти і наліт відстане від стінок чайника.

Для того, щоб чайник завжди був без накипу, потрібно дотримуватись кількох простих правил:

  • використовувати відфільтровану воду;
  • після кожного використання змивати наліт зі стінок чайника губкою;
  • воду, що закипіла, зливати;
  • видаляти накип, як тільки він з’явиться.

Дотримуйтесь цих простих рекомендацій і Ваш чайник завжди буде як новенький.