provse.in.ua на Facebook

ЯК ВІДЧИСТИТИ ДУШ ВІД НАЛЬОТУ

У наших системах водопостачання тече дуже жорстка вода. З часом така вода залишає слід у вигляді вапнякового нальоту та іржі на лійці душу. Водний камінь забиває отвори і вода ледь скрапує з лійки. Повернути лійку у робочий стан можна за допомогою простого і доступного способу. Для того, щоб відмити лійку душу від накипу нам знадобиться:

  • оцет 200 мл;
  • щітка;
  • ємність;
  • целофановий пакет;
  • ізоляційна стрічка.

Оцтова кислота чудово розчиняє вапняковий наліт (луг).  Наливаємо оцет у ємність і занурюємо туди лійку душу отворами вниз. Лійка повинна повністю зануритись у рідину. Для кращого ефекту оцет можна підігріти. Час перебування лійки в оцті залежить від ступеня забрудненості. Якщо наліт не значний – вистачить і 20 хвилин. Якщо душ сильно забитий, можна залишити лійку в оцті на ніч.

Найкраще буде відкрутити голову душу від шлангу і повністю помістити її у ємність з оцтом.

Якщо душ прикріплений до стіни і зняти лійку не можливо, тоді використовуємо целофановий пакет. Наливаємо туди оцет і надягаємо пакет на душ. Лійка повинна повністю зануритись в оцет. Пакет фіксуємо на лійці за допомогою ізоляційної стрічки.

Після того, як душ побував в оцті, промиваємо його водою і щіткою зчищаємо весь наліт, що залишився. Він досить швидко відходить. Для очистки отворів душу можна використати голку або зубочистку.

Замість оцту можна використати лимонну кислоту: 2 столові ложки кислоти на 0,5 л води. Вода має бути гаряча, але не окріп, щоб не пошкодити деталі лійки.

Чистити лійку душу від вапнякового нальоту, водного каменю та іржі потрібно хоча б раз на 3 місяці.