provse.in.ua на Facebook

ЯК ВІДУЧИТИ ДИТИНУ ВІД ПУСТУШКИ?

Соска у перші місяці життя може стати для батьків справжнім спасінням. Дитина враз заспокоюється і засинає. До того ж, дитина без пустушки може почати смоктати свій палець, край ковдрочки або, навіть, власний язичок. Тому, щоб задовольнити смоктальний рефлекс дитини, можна спробувати запропонувати їй соску.

Яку соску обрати

Краще використовувати ортодонтичну пустушку, щоб не нашкодити формуванню прикусу малюка у майбутньому. Розмір соски повинен відповідати віку дитини.

Існують латексні і силіконові соски. Після того, як у дитинки проріжуться зуби, використовувати можна тільки латексні соски.

Якщо дитина відмовляється від пустушки, тоді краще не наполягати.

Користь і шкода пустушки

 • Головним плюсом пустушки є швидке заспокоєння малюка, що капризує.
 • Пустушку зручно використовувати, коли малюк плаває у ванній чи в басейні. Тоді він не наковтається води.
 • Пустушка дозволяє задовольнити смоктальний рефлекс дитини. Тоді, замість того, щоб для заспокоєння смоктати груди, дитина буде смоктати соску і дасть мамі час на себе.
 • Якщо дитина починає смоктати пальчик чи язичок, краще запропонувати їй пустушку. Відлучити від пустушки легше, а звичка смоктати пальці перед сном може залишитись і до молодшого шкільного віку.

У використанні пустушки є також і мінуси.

 • По-перше, це джерело бактерій.
 • По-друге, навіть пустушка ортодонтичної форми при тривалому використанні сприяє формуванню не правильного прикусу.
 • Ще одним мінусом можна вважати можливість того, що дитина почне гірше брати груди при грудному вигодовуванні.
 • Довготривале смоктання соски може викликати порушення розвитку мовлення.
 • І основний мінус – пустушка викликає звикання. Це як погана звичка, від якої ой як не просто позбутися.

Коли відлучати дитину від соски

Найкраще відлучити дитину від пустушки у період від шести місяців до року. Приблизно у віці 6-7 місяців дитинка починає сидіти, міняється її кругозір. Розширюється меню. Вона починає бачити усе навколо себе зовсім з іншого ракурсу. Навколо стільки всього цікавого! Якраз відмінний час, щоб забрати у дитини соску.

Ідеально буде підловити момент, коли дитина почала менше уваги приділяти пустушці. Тоді просто потрібно забрати її і все. Щоб для батьків не було спокуси повернути соску дитині, одразу викидайте її у смітник. Декілька днів дитина може покапризувати перед сном. Але скоро вона неодмінно забуде про соску.

Як відучити дитину від пустушки

Часто буває. Що зручний момент втрачено і дитина продовжує смоктати соску у два роки або навіть у три. Це явище викликає подив у сторонніх. Та батьки знають, що забрати соску у дитини дуже складно. У дитини вже є психологічна прив’язка до пустушки. Дитина потребує соску під час істерик, щоб заспокоїтись, або перед сном, щоб заснути. Це звичка, яку дитина пронесла через все своє життя.

Щоб не нанести психологічну травму, підходити до відлучення від соски треба поступово і м’яко.

Існує декілька методів, як відучити дитину від соски

 • Запропонуйте дитині подарувати пустушку білочці чи зайчику на прогулянці у лісі чи в парку. Поясність, що у білочки маленькі дітки і пустушка їм дуже потрібна. А малюк вже такий дорослий і більше не потребує соски.
 • «Подаруйте» соску знайомій маленькій дитині, також аргументуючи, що соска їй потрібніша, а малюк вже став дорослим .
 • Поясність дитині, що соска вже стара і має не привабливий вигляд. Пора з нею попрощатись, вона виконала свою роботу і більше не потрібна. Можливо, малюк захоче сам її викинути.
 •  Проколіть маленький отвір на кінці соски. Зникне ефект смоктання і малюку стане не зручно. Не розрізайте соску і не робіть її кошлатою! Це небезпечно, дитина може відкусити шматочок і вдавитися.
 • Відрізати від соски шматочок, і поступово її підрізати, поки не відріжете усю частинку, яку треба смоктати. Дитині буде не зручно і вона відмовиться.
 • Подорожуючи з дитиною, у відпустці або в гостях у родичів в іншому місті, можна випадково «загубити» соску. Дитину будуть переповнювати враження від нової обстановки, а перед сном виявиться, що соску випадково «забули» вдома. Повернувшись додому, соску вже не давати.
 • Сказати, що забігала мишка і позичила соску для своїх мишеняток.

Батьки, як ніхто інший, розуміють характер свого малюка і можуть передбачити реакцію на кожний із запропонованих методів. Усі методи працюючі, але усі діти різні. Тому для кожного малюка потрібно обирати індивідуальний підхід.

Щоб відучити дитину від пустушки у віці двох-трьох років, батькам треба діяти поступово і наполегливо. Спочатку варто залишити соску лише на сон. І забирати її з ротика, як тільки дитина засне. Після відлучення, будьте готові, що дитина покапризує декілька днів перед сном. Але приблизно за тиждень, вона звикне. Введіть вечірній ритуал читання казок перед сном. Це чудова альтернатива пустушці. У період відлучення зробіть дні дитини більш насиченими емоційно, щоб дитина лягала спати змученою.

Не забирайте у дитини соску різко. Це призведе до істерики. Поговоріть з малюком, підготуйте його морально, що пора прощатись з пустушкою. Прийде час, і дитина обов’язково відмовиться від цієї звички.