provse.in.ua на Facebook

ЯК ВИВЕСТИ ПЛІСНЯВУ І ЗАПАХ У ПРАЛЬНІЙ МАШИНІ

Пліснява або грибок виділяє спори, що літають у повітрі і є у кожній квартирі. Як тільки спори попадають у сприятливі для себе умови, з’являються усім знайомі чорні плями з характерним запахом. Пліснява любить приміщення з поганою вентиляцією, відсутністю світла і високою вологістю. Тому пральна машина – це ідеальне середовище для грибка. Як правило, пральна машина стоїть у ванній, а це найвологіше місце у квартирі.

Колонії гриба чудово переносять режими прання при температурі до 60 градусів. Як тільки Ви відчули характерний запах або помітили на резині чи у лотку для порошку чорні плями – потрібно негайно діяти. Спори плісняви з пральної машини опиняються на Вашому одязі, постільній білизні, а це, погодьтесь, не дуже приємно. Більше того, це небезпечно для здоров’я.

Для того, щоб очистити пральну машину від плісняви, для початку потрібно видалити видимий грибок. Використовуйте гумові рукавиці і губку, яку не шкода потім викинути. Лоток для порошку слід вийняти, помити і замочити у воді з додаванням чистячого засобу з хлором на 1 годину. На резину також наносимо засіб з хлором і залишаємо на годину. Далі ретельно витираємо засіб і запускаємо машину у режимі «полоскання».  Хлор ефективно вбиває як спори так і колонії грибку.

Далі у лоток засипаємо 200 грам лимонної кислоти і обираємо найдовший режим з температурою 90 градусів. Цей метод дозволить очистити машинку від плісняви.

Замість кислоти можна використати оцет, але його недоліком є малоприємний запах. Кисле середовище не придатне для плісняви, тому ці прості засоби є досить ефективними у боротьбі із нею.

Лимонну кислоту  можна використовувати як профілактику плісняви раз на 3 місяці, до того ж він дозволить позбутися вапнякового накипу. Частіше використовувати не варто, так як кислота може пошкодити елементи машинки.

Досить бюджетним і ефективним засобом профілактики як плісняви так і накипу є кальцинована сода. Кальцинована сода – це сильний луг, якого грибок також боїться. До того ж така сода пом’якшує жорстку воду і продовжує термін служби пральної машини. Потрібно додати 2-3 столові ложки кальцинованої соди у лоток разом з пральним порошком (кількість його можна зменшити). Кальцинована сода не забруднює навколишнє середовище і чудово бореться із пліснявою у пральній машині.

Для того, щоб грибок не з’являвся у машині, потрібно створити для нього несприятливі умови.

  • Час від часу проганяти машинку на високотемпературному режимі разом з лимонною кислотою чи кальцинованою содою.
  • Після прання не залишати вологі речі у барабані, а відразу їх виймати.
  • Не зловживати гелевими засобами, пом’якшувачами, кондиціонерами. Вони залишаються на елементах машинки і створюють середовище для розмноження грибку.
  • Двері машинки залишати відкритими, щоб повітря могло циркулювати.
  • Після прання насухо витирати резину і барабан.

Є радикальні методи боротьби з пліснявою: прогнати машину на найдовшому високотемпературному режимі разом із 1 літром відбілювача. Але ніхто не дає гарантію, як машина відреагує на таку чистку. До того ж концентрований відбілювач є небезпечним, і запах хлору ще довго залишатиметься у пральній машині і на випраних речах. Для початку, щоб видалити грибок і неприємний запах в машинці, варто спробувати використати нетоксичні перевірені засоби.