provse.in.ua на Facebook

ЯК ЗМЕНШИТИ ВОЛОГІСТЬ У ВАННІЙ КІМНАТІ

Ванна кімната – це єдине приміщення у квартирі, до вологість завжди дуже висока. Як правило, у ванній немає вікон, тому денне світло туди не потрапляє і кімната не провітрюється. Таким чином утворюються ідеальні умови для появи плісняви: темно, тепло і вологість висока. Цвіль з’являється на стінах, на шторці, на ручках зубних щіток, які стоять у стакані, на швах між плиткою тощо. Рушники, що сушаться у ванній, досить швидко втрачають свіжість і у них з’являється затхлий запах.

Як тільки Ви помітили чорні плями у ванній, непотрібно відтягувати прибирання на потім. Одразу слід підготувати гумові рукавиці, губки і ганчірки, які не шкода потім викинути, марлеву маску, засоби від плісняви. Першим кроком є прибирання плісняви зі всіх поверхонь і предметів. Затирку між плиткою і герметики, що уражені грибком, краще видалити і замінити на нові. Залишки зібрати у герметичний пакет і викинути.

Коли прибирання завершено, потрібно подбати про ліквідацію причини появи плісняви у ванній – знизити підвищену вологість до норми. Для початку, потрібно перевірити як працює вентиляція. Піднесіть запалений сірник до решітки, якщо полум’я сильно вигинається або гасне – вентиляція справна. Якщо полум’я стоїть нерухомо – вентиляція не працює. Потрібно визначити причину, чому вона не справна і полагодити вентиляцію.

Зазвичай, для того, щоб знизити вологість у ванній, просто вентиляційного отвору у стелі не достатньо. Необхідно зробити примусову вентиляцію і встановити в отвір вентилятор. Робити це повинен  майстер, так як самостійно встановлювати електричний прилад у ванній небезпечно. Час від часу сітку, що йде в комплекті з вентилятором, тай й сам вентилятор потрібно чистити від пилюки, яка буде на ньому збиратися. Тільки робити це треба, коли електрика в домі вимкнена.

Після використання ванної, варто провітрити кімнату і залишити двері відчиненими, щоб зайва волога вийшла. Робити цього не варто лише у випадку, коли помешкання не велике і також має високу вологість. Особливо взимку, коли провітрити квартиру після приймання ванни не можливо.  Тоді варто зачинити двері і чекати, поки вентилятор витягне зайву вологу.

Шторку після душу варто розправляти, щоб вона висохла. Вологий одяг краще не розвішувати у ванній, він буде довго сохнути і набуде затхлого запаху.

Допоміжним у боротьбі із високою вологістю стане радіатор на стіні або сушарка для рушників. У деяких квартирах радіатор нагрівається від гарячої води або коли вмикають опалення, у деяких  встановлений електричний радіатор. Така батарея допоможе зігріти і висушити повітря у ванній.

Стіни і стелю краще покрити фарбою, стійкою до високої вологості. А грибок, що з’являється, прибирати на початковій стадії.

Існують також побутові осушувачі повітря, які забирають зайву вологу з приміщення. Такий осушувач мобільний, його можна переносити з кімнати в кімнату, але і вартість у нього не з дешевих, хоча зі своєю задачею він справляється на відмінно. Як варіант, можна використовувати осушувач повітря, який абсорбує вологість за допомогою спеціальної таблетки. Такі осушувачі компактні і не потребують електрики, але і продуктивність такого приладу також не велика: 1 таблетка працює 2-3 місяці у приміщенні до 20 квадратів.

Як бачимо, для того, щоб зменшити надмірну вологість у ванній, необхідно, в першу чергу, подбати про якісну вентиляцію і не забувати провітрювати приміщення.